Tworzenie strony internetowej

Strona internetowa jest bardzo przydatnym narzędziem, nieważne czy pragniemy się po prostu podzielić ze światem naszym hobby czy prowadzimy firmę. Dobrze zaprojektowana i zoptymalizowana z pewnością przyciągnie wielu odbiorców.

Zwłaszcza jeżeli prowadzimy własny biznes strona firmowa staje się wizytówką naszej działalności, która może przyciągnąć lub odstraszyć potencjalnych klientów. W jaki sposób stworzyć własną witrynę w sieci samemu? Będzie to wymagało od nas nieco wysiłku, jednak większość osób powinno sobie z tym poradzić.

Rodzaj strony

Po pierwsze musimy dokładnie się zastanowić jaka będzie tematyka naszej strony internetowej. W przypadku strony firmowej powinniśmy zastanowić się nad jej formą: czy ma mieć charakter tylko informacyjny, być rodzajem wizytówki naszej firmy?

A może chcemy dokładnie przedstawić naszą działalność? Czy chcemy prowadzić przez nią sprzedaż produktów? Musimy dokładnie zaplanować jaka ma być zawartość naszej strony. Dobrze jest też zawczasu mniej więcej określić jej wygląd, jakie grafiki chcemy na niej zamieścić, w jakiej ilości.

Hostingi i domeny

Gdy wiemy już jaką stronę chcemy stworzyć wato zadbać o jej umieszczenie w Internecie. Do tego będzie nam potrzebna domena i hosting. Domena to po prostu nazwa naszej strony, którą wpisuje się w wyszukiwarkę. Do wyboru mamy różne domeny darmowe i płatne.

Te drugie oferują zazwyczaj więcej dodatkowych opcji i pozbawione są reklam stron partnerskich. Domenę często można kupić razem z hostingiem. Hosting to usługa udostępnienia zasobów serwerów firmy hostingowej na potrzeby naszej witryny.

Kreatory stron

Mając już miejsce na naszą stronę powinniśmy przystąpić do jej tworzenia. W jaki sposób? Na szczęście w obecnych czasach do dyspozycji mamy wiele kreatorów stron, które nam to ułatwią. Zazwyczaj w prosty, intuicyjny sposób pozwalają nam one na zbudowanie własnej strony.

Często udostępniają one gotowe szablony witryn internetowych, które możemy lekko modyfikować, dzięki czemu nie musimy się martwić odpowiednią szatą graficzną. Większość zmian możemy wprowadzać w prosty sposób, nie potrzebujemy do tego znajomości kodowania.